ABD Meta’nın üzerine gidiyor

Grup, Meta’nın baş hukuk sorumlusuna hitaben yazdığı bir mektupta, “Şirketinizin müşteri hizmetleri temsilcileri olarak çalışmayı reddediyoruz” diye yazıyor. “Meta’nın derhal harekete geçmesini ve hesap ele geçirme hafifletme taktiklerine olan yatırımını önemli ölçüde artırmasının yanı sıra hesapları ele geçirilen kullanıcılara yanıt vermesini talep ediyoruz.”

İlk olarak Wired tarafından bildirilen mektup, Meta’yı Facebook ve Instagram kullanıcıları için uzun süredir hayal kırıklığı yaratan bir sorunla ilgilenmeye itiyor: hesabınıza erişiminizi kaybettikten sonra desteğe erişmenin zorluğu. Her ne kadar şirket yıllar içinde insanların kayıp hesaplarını kurtarmasını kolaylaştırmak için adımlar atmış olsa da Meta büyük ölçüde otomatik sistemlere güveniyor.

ABD Meta’nın üzerine gidiyor

Mektubun da vurguladığı gibi, bu durum özellikle işletme hesaplarına ve sayfalara erişimi kaybeden kişiler için yıkıcı olabiliyor. Yüksek profilli yaratıcılar bile, Meta’da çalışan biriyle kişisel bir bağları olmadığı sürece, şirketin bir insan çalışanından destek alamayabilirler. Diğer kullanıcılar bazen hesaplarını geri almak için yasal hizmetlere başvuruyor veya kendi bilgisayar korsanlarını işe alıyorlar.

Eyalet kolluk kuvvetleri yetkililerinin bu konuya müdahil olması şaşırtıcı görünse de, Reddit ve bilgisayar korsanlığı kurbanlarına yönelik diğer çevrimiçi forumlar, insanlara son çare olarak şikayetlerini yerel AG’nin ofisine bildirmelerini sıklıkla tavsiye ediyor. Bazı kullanıcılar, eyalet başsavcılığının onlar adına müdahale etmesinden sonra hesaplarına yeniden erişim sağladıklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x